Zajímavé kult. akce

Pravidelné akce:

  • Letní Letná – v druhé půlce srpna. Akrobatická a cirkusová (bez zvířat) představení českých i zahraničních skupin. Některá představení jsou jen pro dospělé. První den předvádí (zdarma) různé skupiny svoje akrobatická čísla, nakonec bývá průvod kdy jdete přímo mezi akrobaty předvádějící různé kousky.
  • Etno festival Barevná devítka – konec srpna. Multikulturní festival, který skrze hudbu, divadlo, gastronomii, workshopy a zábavné soutěže ukazuje různá etnika. Park Podviní, vstup zdarma.
  • Hudební festivaly v parku Podviní: alternativní a nezávislá scéna v září, Folkové Podviní v červnu.
  • Na Praze 9 se na podzim konají 2 zajímavé akce – Prosecký podzim a Vysočanské vinobraní, hledejte na Praha 9 – aktuality.
  • Koncerty většinou vážné hudby v Libeňském zámečku – každý měsíc mimo prázdniny. Zdarma.

Budu rád, když sem do komentáře napíšete vlastní tipy (přidám je pak sem).

Užitečné odkazy:

Hezký souhrn pro jednotlivé městské části najdete na serveru www.cokdyvpraze.cz: Praha 8 Praha 9 Seznam akcí v okolí Proseka – zde viz Volný čas a Akce. Seznam akcí na stránkách obecního úřadu Prahy 8 – zde viz Kultura a volný čas (nemá přímou adresu).
Dobrým zdrojem inspirace je měsíčník Osmička, který se však nedostane všem a výtisk bývá opožděný. Viz jeho internetová verze: Měsíčník OSMIČKA.
Podobný časopis mají i ostatní části Prahy, pro nás je dobře dostupná Praha 9, která pořádá zajímavé akce, viz Devítka.
Sousední sdružení 8jinak také pořádá podobná setkání, u metra Palmovka.


Napsat komentář