Cíle spolku

Informace o spolku (občanském sdružení) Naše Libeň, jeho aktivitách a plánech

Občanské sdružení Naše Libeň bylo založeno v roce 2012.

Naším cílem je zachování nezastavěného vnitrobloku domů u ulic Na Rokytce, Andrštova, U Libeňského pivovaru a Pivovarnická.

Snahou sdružení je podporovat v Libni dobré sousedské vztahy a přispívat k vybudování takového prostředí, ve kterém se bude lidem dobře žít, kde budou rádi trávit svůj volný čas a potkávat se, prostředí, které budou mít jeho obyvatelé rádi.

V rámci podpory sousedských vztahů a vzájemného poznávání se, organizuje občanské sdružení Naše Libeň sousedské setkání v „Ďůlku“ (parku ve vnitrobloku ulic Na Rokytce, Andrštova, U Libeňského pivovaru a Pivovarnická). Každoročně se pořádají soutěžní hry pro děti s odměnami, za dobrého počasí je pro děti pořízen skákací hrad, občerstvení, hudba… .

 

Aktuální záměry občanského sdružení Naše Libeň jsou:

(podrobněji viz Zvelebení okolí, zde můžete také hlasovat o některých návrzích)

 1. zachování nezastavěného vnitrobloku ulic Na Rokytce, Andrštova, U Libeňského pivovaru a Pivovarnická
 2. zvelebení vnitrobloku. Komunikace týkající se úpravy vnitrobloku, konkretizace zvelebení a kroky k jeho realizaci
 3. podpora záměru, aby byly soukromé pozemky ve vnitrobloku odkoupeny nebo směněny Městskou částí Praha 8 nebo Hlavním městem Prahou a přispívat souvisejícím jednáním
 4. zklidnění, zútulnění, ozelenění lokality ohraničené Nám. Dr. Václava Holého, Na Rokytce, U Libeňského pivovaru. Cílem je vytvoření prostoru, který bude vstřícnější a bezpečnější pro potkávání se a pobyt.
  1. zklidnění křižovatek
  2. zóna 30 nebo obdobné opatření
  3. na vhodná místa doplnit zeleň
  4. podpora udržování pořádku
  5. jiné řešení jednosměrek pro omezení průjezdnosti cizích vozidel
 5. a samozřejmě pořádání sousedského setkání a podobných akcí.

Pokud budete mít zájem, rádi i Vás budeme informovat o aktuálním dění a sousedských setkáních. Za tím účelem prosíme o vyplnění vašich kontaktních údajů do tabulky „Napsat komentář“ níže, nebo lépe při registraci (pravý sloupec na stránce), případně o osobní vyjádření vaší podpory s uvedenými záměry.

Uvítáme také jakékoli vaše názory, zkušenosti a dojmy ze života v Libni. Těšíme se na vaše podněty.


Komentáře

Cíle spolku — 2 komentáře

 1. Moc Vám držím palce. Fotky z vnitrobloku jsou prima. Nevím jestli si někdo z Vás pamatuje, že tam kdysi byla príma divočina, skála, bažiny. Uprostřed byl „domek“ kde bydlela cigánská rodina (slušná, žádní vagabundi). Jako kluk jsem se tam hodně vyřádil, rád vzpomínám. Narodil jsem se v roku 1950 v Andrštové 4 a žil jsem tam až do roku 1970, moji rodiče až do své smrti.

Napsat komentář